start » Aktualności » Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

09.11.2011

Warto być przedsiębiorczym

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to globalna inicjatywa promująca prowadzenie własnego biznesu. Z tej okazji przez pięć dni od 14.11.2011 do 18.11.2011, w IdeaPlace na pl. Solnym 15 oraz na Politechnice Wrocławskiej będzie można wziąć udział w bezpłatnych wykładach na temat szeroko pojętej przedsiębiorczości, prowadzonych przez doświadczonych trenerów.

ŚTP to globalna inicjatywa, organizowana od 2008 roku we współpracy z licznymi partnerami, którzy chcą wspierać postawy probiznesowe. IdeaPlace, organizator Wrocławskich Dni Coworkingu - cyklu comiesięcznych bezpłatnych wykładów i warsztatów wspierających przedsiębiorczość, zostało partnerem ŚTP w Polsce. W dniach 14-18.11.2011, zorganizowana zostanie specjalna, ósma edycja WDC. Od poprzednich różnić będzie się czasem trwania oraz rozmachem. W ciągu pięciu dni, będzie można wziąć udział w aż czternastu wykładach poruszających najróżniejsze aspekty prowadzenia własnego biznesu, a zajęcia poprowadzą doświadczeni i uznani specjaliści z różnych dziedzin.

Wrocławskie Dni Coworkingu odbywają się pod patronatem prezydenta miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, oraz przy wsparciu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.Do tej edycji przyłączył się AISEC wraz z Adventure for Thought, Fundacja Manus która zorganizowała spotkania na Politechnice Wrocławskiwej oraz Akademickie Radio LUZ.

Program, wydarzenia

Poniedziałek 14.11.2011 czyli piękno i podatki

Firma to nie tylko produkty, ale też pewna estetyka. O roli piękna w zarządzniu i marketingu od 15:00 do 16:30 opowie Adam Dziadowski, Wrocławski fotograf i wykładowca akademicki.

Dla planujących otwarcie własnej firmy, jak również dla starych wyjadaczy, przeznaczony jest następny panel, który pomiędzy 16:45 a 18:15 poprowadzi Krzysztof Misterowicz – analityk danych w Administracji Skarbowej. Podczas wykładu postara się przybliżyć strukturę podatków w Polsce oraz pokazać jak wpływają one na prowadzenie firmy. Przybliży również tematykę E-urzędów i pokaże co na dzień dzisiejszy da się załatwić bez opuszczania biura..

Wtorek 15.11.2011 czyli firma w sieci

Do niedawna obowiązywało sformułowanie: „nie ma cię w goglach, to nie istniejesz”. Dziś, to samo zaczyna tyczyć się facebooka i innych mediów społecznościowych. Jak się w tym gąszczu poruszać od 15:00 do 16:30 opowie Łukasz Kaszuba – z Wrocławskiej agencji TurnArround.

Jak być widocznym w najpopularniejszej wyszukiwarce świata? Z tą tematyką od 16:45 do 18:15 zapozna uczestników Łukasz Łuczak również z TurnArround..

Środa 16.11.2011 czyli prawo i pieniądze na własny biznes

W IdeaPlace na pl. Solnym 15

Prowadzenie firmy to nie tylko wystawianie faktur, ale spotkania, rozmowy i prezentacje. O tym jak mówić opowie od 13:30 do 15:00 Mateusz Tuński – Wrocławski Prawnik.

Nie wszyscy przedsiębiorcy mają pomysł na biznes. W takich przypadkach, zazwyczaj decydują się na franchising. Jak nie dać się „wpuścić w maliny” od 15:00 do 16:30 opowie Jakub Tarkowski – Wrocławski Radca Prawny.

Gdy już prowadzimy działalność, zdarza się, że nieuczciwy kontrahent nie zapłaci nam za fakturę. Czym jest przedawnienie i jakie są jego możliwe skutki, wyjaśniać będzie Mateusz Tuński od 16:45 do 18:15. p

Na Politechnice Wrocławskiej, Wybrzerze Wyspiańskiego 23-25 bud. C-13 sala 217

Ile pomysłów na biznes trafia do kosza z braku środków? Sąd wziąć pieniądze na start opowie od 17:00 do 18:00 Alicja Zyznarska - Koordynator Animacji Projektu "Network Sunrise" przy Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Jak zmienia się świat IT oraz gospodarka pod ich wpływem, opowie od 18:15 do 19:15 Przemysław Bobins – pracownik Network Sunrise odpowiedzialny za transfer wiedzy między przedsiębiorcami i naukowcami.

Czwartek 17.11.2011 czyli Przywództwo i Sieć

W IdeaPlace na pl. Solnym 15

Przedsiębiorca to lider. Zarówno zespołu jak i samego siebie. W tajniki przywództwa wprowadzi słuchaczy podczas warsztatów od 15:00 do 18:00 Wojciech Paździor – coach i wykładowca z zakresu przywództwa i rozwoju osobistego z frmy Adventure For Thought.

W IdeaPlace na pl. Solnym 15

Skuteczna firma i suteczny przedsiębiorca mają jedną wspólną cechę: rozbudowaną sieć kontaktów. Jak kontakty i komunikacja wpływają na powodzenie biznesu opowie od 17:00 do 18:00 Piotr Szymański doktorant matematyki i opiekun największego humanistycznego koła naukowego na Politechnice.

Przywództwo to najbardziej niedoceniany aspekt prowadzenia biznesu w Polsce. Dlatego temu zagadnieniu poświęcony będzie wykład Tomasza Sajewskiego – stypendysty Fundacji Leszka Czarneckiego, inicjatora licznych projektów współpracy między nauką a biznesem.

Piątek 18.11.2011 czyli Zarządzanie Zespołem i Business English

Jak rozwiązać konflikt w zespole i jak mówić tak by być zrozumianym. To zagadnienia frapujące niejednego biznesmena. Wyjaśni je od 15:00 do 16:30 Agnieszka Dąbrowska – socjolog i badacz z firmy DM Consedo zajmująca się zwiększaniem efektywności firm i organizacji.

Język angielski może okazać się kluczowy dla sukcesu młodej firmy. O tym jak ważna jest prawidłowa komunikacja z partnerami z zagranicy, jak rozróżnić język oficjalny od nieoficjalnego i kiedy którego użyć opowie od 16:45 do 18:15 Gabriela Kotyla – lektorka języka angielskiego z firmy Golden Fox.

Zajęcia są bezpłatne ale obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres office@ideaplace.pl podając dane kontaktowe (z numerem telefonu koniecznym do potwierdzenia zgłoszenia). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz duże zainteresowanie, jedna osoba może wziąć udział w maksymalnie dwóch wykładach/warsztatach. Pełny harmonogram można znaleźć na http://www.ideaplace.pl/pl/wdc/ oraz na https://www.facebook.com/dziencoworkingu w zakładce wydarzenia..